Jakaičių senkapis dar visai nesenai buvo Valstybės saugomas archeologijos paminklas. Netoli Jakaičių senkapių, prieš kelis dešimtmečius buvo daug sodybų, kurios neišliko, kuriose gyveno ir kelios Dapkų šeimos. Apie Dapkus, kurių šaknys Jakaičių k. svetainėje plačiau galima skaityti atskiruose straipsniuose: Petras Dapkus Sibiro žemėje(Okupacija) Ona Razutienė, Spindulys (Emigrantai) Aleksandra Dapkutė-Olė (Tūbinės-Jakaičiai) Antanas Dapkus, saviveikla (Tūbinės-Jakaičiai) Algimantas Dapkus, lapių medžioklės (Tūbinės-Jakaičiai) Nuotraukos primenančios Jakaičių k. gyventojus, čia gyvenusias šeimas ir Dapkų giminės atstovus.
"Atminčiai, brangių draugių Tūbinių choras, 1925 m." Trečioje eilėje pirma Barbora Kovalskytė(Dapkienė), antra Ona Sirvydaitė (Macienė). Antroje eilėje pirma iš dešinės Stasė Dapkutė, antra Aleksandra Dapkutė(Olė), trečia jos draugė Stasė Būdvytytė(Šimutienė). Iš P. Beinoriaus šeimos nuotraukų rinkinio.
Vestuvės Jakaičių km, apie 1920-25 m. Viršuje, pirmas iš kairės Kazys Dapkus, ketvirta Ona Dapkutė(Razutienė). Iš Elvyros Gudelienes albumo. Panašu, kad tai Jono Dapkaus vestuvės. Nuotraukų žemiau, Dapkai po daug metų, išleidant į kariuomenę Jono Dapkaus sūnų Zigmą. Jonas Dapkus ir jo žmona Ona. Centre jo brolis Kazys, apie 1960 m. Jono sūnaus Alfonso Dapkaus šeimoje išsaugota dokumento kopija, kuri išduota Jonui Dapkui, 1935 metais, dėl žemės nuosavybės Jakaičių kaime. Iš dokumento galima spręsti, kad Dapkai Jakaičių k įsikūrę gana senai. Vikentijus ir Osipas Dapkai, abu Antano Dapkaus sūnūs, jau gyvenę Jakaičių k., pirko 45 dešimtines žemės iš Cezarijaus Visockio 1906 m. Tai buvusio dodelio Brokštėnų dvaro savininkas, išpardavęs žemes iš Amerikos grįžtantiems emigrantams. Dokumente pažymėta, kad pardavėjo Cezarijaus Visockio žemė buvo įsigyta 1891 m. galimai po žemės reformų ir Brokštėnų dvaro išdalijimo rusų valdininkams bei kariškiams. Johana Getautaitė ir Vincentas Dapkus su dukromis Aleksandra (Ole) ir Ona(vėliau-Razutiene), apie 1930 m.
Vincento sūnaus Petro Dapkaus ir Barboros Kovalskytės vestuvės Jakaičių k. Už jaunūjų, antroje eilėje centra stovi Stasys Pintveris su Juzefa Macaitė, dešinėje Bronislava Bendikaitė iš Brokštėnų su pabroliu Kazimieru Dapkumi, apie 1926 m. Nuotrauka iš Bronislavos Fetingienės šeimos(Lenkija) rinkinio.
Bažnyčios choristės iš Jakaičių k.: Ona Sirvydaitė (būsima Petro Maco žmona) ir B. Kaveckytė (būsima Petro Dapkaus žmona), "Ilgiausiai atminčiai dėl draugės Onytės Sirvydaitės, nuo B. Kaveckytės" Nuotrauka iš R.Macaitės Pūdževienės, Macų šeimos rinkinio, 1925 m.
Jakaičių k. gyventojo Vincento Dapkaus laidotuvės, 1936 m. Nuotrauka iš P. Beinoriaus rinkinio
Aleksandra(Olė) Dapkutė, 1929 m. "Atminčiai choro draugei, Onutei Macaitei, Olė-Silva, Jakaičiai". Stasė Dapkutė, 1929 m. rugpjūčio 1 d.
"Atminčiai!!! Nors kartą pažvelgus prisimink mane. Brangiai Onutei iš Stasės Dapkutės", Jakaičių km.
Olė Dabkytė su drauge Petravičiūte, 1929 m. "Ilgai atminčiai palieku tau Kazeli, iš Olės Dapkytės, Jakaičiai, 1929m. I mėn 1 d. M.M. p. K. Jakui, k. Tūbinių Olė Dabkytė, pradžioje buvusi knygininke, prisidėjusi prie katalikiškos spaudos platinimo, vėliau 1933 metais, buvo išrinkta pavasario Tūbinių kuopos valdybos pirmininke.
"Atminčiai! Paliekam atmintį mielai Onytei trejybė Olė, Stasė, Donė". Jakaičiai, 1927-VIII-18.p.O. Sirvydaitei, Payžnys. Iš P. Beinoriaus šeimos nuotraukų rinkinio.
Jonas Dapkus, Jakaičių k., apie 1930 m.
Mokytoja Ona Dapkutė Razutienė 1908-1987 m. "Atminčiai. Geram švelnių jausmų idėjos Draugui, p. J. Konstantinavičiui. Mokytoja Dapkutė, 1929-I-20"
"Atmink Didkiemio kompaniją, linksmuosius veidelius ir linksmąsias treles". 1930-VDm-III-6. (a.p. VDm-Vytauto Didžiojo metai). Nuotraukoje, dvi mokytojos seserys Dapkutės: Ona(priekyje pirma iš dešinės) ir Aleksandra(Olė, antroje eilėje antra iš dešinės). Kairėje Stasys ir Stasė Šimučiai. Nuotrauka iš P. Beinoriaus šeimos rinkinio. Ona ir Aleksandra Dapkutės Didkiemio gegužinėje. Nuotraukoje Ona apsikabinusi pirmoje eilėje sėdinčią, ketvirtą merginą iš kairės, Aleksandra(Olė) antroje eilėje trečia iš dešinės, apie 1931 m.
Sėja Jakaičių k., apie 1950 m. Iš kairės Jonas Beinorius, Albrikis, Jonas Dapkus, ketvirtas Kazimieras Dapkus.
Nuotrauka iš Elvyros Gudelienės albumo.
Rastai Tūbinių bažnyčios klebonijos statybai. Dešinėje stovi arklių kinkinio važnyčiotojas Jonas Dapkus. Nuotrauka iš Jakaičių km. gyventojo Alfonso Dapkaus albumo. Alfonsas Dapkus pakomentavo, kad tėvas rastus vežė nudegusios klebonijos atstatymui, o statyba rūpinosi stalius Petras Simanauskis su sūnumi.
Dapkai, Juozas ir Zigmas(sėdi ant arklio) padėjo savo tėvui Jonui tvarkytis ūkio arklių fermoje ir ganyklose. Nuotrauka iš Alvyros Gudelienės albumo.
Alfonsas ir Zigmas Dapkai, Jakaičių k. apie 1960 m.
Dapkus Alfonsas, Alvyra Dapkutė Gudelienė, giminaitė Dargužaitė ir Zigmas Dapkus. Priekyje Alfonso dukros, Dapkutės Sigita ir Daiva. Alfonsas ir Marytė Dapkai, Jakaičių k.
Jonas ir Ona Dapkai(priekyje) su savo anūkėle, sūnaus Alfonso šeima Jakaičių k.
Jakaičių k. Nuotraukoje viršuje Jurgis Auryla , šalia Aleksandra Dapkutė. žemiau Albina, jos mama Barbora Dapkienė ir Macaitė Elena. Nuotraukos(2) iš Antano Dapkaus rinkinio
Vestuvių nuotaikos Jakaičių kaime.
Krikštynos Jakaičių k. Nuotrauka iš A. Dapkaus rinkinio
Zigmo Dapkaus išleistuvės į kariuomenę, Jakaičių k.
Juozo Dapkaus ir Onos Jackutės vestuvės, 1965 m. Dalyvauja ir Tūbinių parapijos klebonas Klebonas Jonas Kusas. Nuotrauka iš Onos Jackutės Dapkienės šeimos albumo
Jonas Dapkus(kairėje) ir kun. Jonas Kusas, 1965 m. Nuotrauka iš Onos Dapkienės šeimos albumo.
|