`
Kazimieras Jakas Pavasarininkų vėliavnešys
Tūbiniškiai ant Jakų kalno, apie 1922m. Pirmas iš dešinės Tūbinių bažnyčios giemininkas Kazimieras Jakas. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio
Velykinis "Aleliūja..." su Tūbinių pradžios mokyklos mokiniais, apie 1925 m. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio. Iš užrašo ir nuotraukų palyginimų galima nustatyti suaugusių žmonių, velykinio renginio organizatorių tapatybes. Iš kairės Ona Jakaitė, kunigas Aleksandras Bialazaravičius ir Kazys Jakas.
K. Jako užrašas nuotraukoje skelbia: "Aš pavedu draugei Jakaitei. Sveikinu su šventomis Velykomis drauge, "Aleliūja", savą paveikslą, sudiev. J. "Aleliūja" B."Jos malonybei, Jakaitei Bronei su pagarba nuo manęs, J.K. iš Tūbinių, Aleliūja".
Kazimieras Jakas, 1929 m. Nuotrauka iš S. Pintverytės Linkienės rinkinio
"Prisiminimui, Lietuvos Krikščioniško Jaunimo Pavasario sąjungos kuopos Valdyba, 1929.08.01." Iš kairės vyrai: Stanislovas Pintveris, Kazimieras Jakas, sėdi Jonas Konstantinavičius. Nuotrauka iš P. Beinoriaus albumo Tūbinių bažnyčios choro giesmininkas K. Jakas, ant savo nuotraukos draugui ir choro vadovui Stanislovui Pintveriui užrašė: "Ilgai atminčiai palieku ponams primins seną bendravimą, p. Pintveriui Stanislovui, Tūbinių miesto, nuo K. Jako, 1929 m rugsėjo 22 diena"
Tūbinių Pavasario sajungos naujoji, šventiškai papuošta vėliava Kazimiero Jako rankose. Dvasios tėvas, kunigas A. Bialazaravičius sėdi centre, 1929 m. gegužės 24 d. Nuotrauka iš P. Beinoriaus albumo K. Jakas, taip pat vargonininkas S. Pintveris Tūbiniuose pasireiškė ir Lietuvos katalikiško jaunimo pavasario sąjungos (LKJS) Tūbinių kuopos veikloje. Patriotinis nusiteikimas katalikiško jaunimo tarpe atsispindi užraše ant Jono Konstantinavičiaus nuotraukos, skirtos draugui ir bendražygiui Kazimierui Jakui.
Jonas Konstantinavičius, LKJ pavasario sajungos valdybos pirmininkas ir jo ranka už rašytas tekstas: "Atminimui! Brangus idėjų Drauge, prisiminimui jaunų dienų palieku Jums šią fotografiją iš to laiko, kada dirbome brangų idėjos katalikišką darbą drauge. Pažvelgęs šią fotografiją pamatysi mane, bet prisimink kilnių mūsų idealų svarbą. Brangiam draugui Kaziui Jakui Tūbinių kaimo, iš draugo Jono Konstantinavičiaus, 1929-IV-26d."
Kazimieras Jakas, ir Stasys Valauskas, 1934 m. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio
Ona Macaitė (Jakienė). Ilgametė Tūbinių bažnyčios giesmininkė ir saviveiklininkė, savo pomėgiui likusi ištikima visą gyvenimą. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio
Nuotrauka iš P. Jako rinkinio
Vestuvės Jakų šeimoje. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio.
Pirmoji komunija. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio Tūbiniškiai nuolatiniai bažnyčios choristai, švogeriai ( iš kairės) A.Pintveris, P. Macas ir K. Jakas, apie 1950 m.
Pavasarininkai, Tūbinių choro giesmininkai dalyvavę vyskupo J. Staugaičio palydose, 1928 m. Iš Prano Jako nuotraukų rinkinio
Ona Macaitė Jakienė, tarpukario Tūbinių pučiamūjų orkestro muzikantų Macų Jono ir Petro sesuo, ilgametė bažnyčios giemininkė, pati pamėgusi muziką ir dainą, savo talentą perdavė vaikams Aloyzui ir Antanui. Muzika profesija tapo ir jos dukterėčiai, E. Macaitei, dirbusiai muzikos mokytoja Tauragėje.
Iš R. Macaitės Pūdževienės rinkinio
Iš Stasės Vilkanauskaitės Deksnienės albumo(3 nuotraukos)
Aloyzo Jako išleistuvės Tūbinių k. apie 1965 m.
Algimanto Lukošiaus išleistuvėse
Antano Jako išleistuvės, apie 1968 m.
Antanas po kojos operacijos, bando apsieiti be lazdos. Po nelaimingo atsitikimo sovietinėje kariuomenėje, Antanas neteko kojos. Nuotrauka iš P. Jako rinkinio
Aloyzo ir Antano Jakų trio su Antanu Dapkum.
Iš Prano Jako nuotraukų rinkinio
Antano Jako kaimo kapela suorganizuota Poežerėje, 1970 m. A. Jakas centre groja akordeonu.
"Metai bėga kaip upelio vanduo". Prie artimūjų kapo iš kairės Kazimieras Jakas, Augustas Pintveris, Elena Pintverienė ir Ona Macaitė Jakienė. Iš Pr. Jako nuotraukų rinkinio.
|