Stanislovas Pintveris, 1929 m. Kilęs iš Paneročio, Tūbinių bažnyčios veikloje pradėjo dalyvauti dirbant kunigui D. Dunduliui. Vėliau apie 10 metų dirbo Tūbinių bažnyčios vargonininku, vadovavo dideliam bažnyčios chorui.
Tūbinių bažnyčios choras su pavasarininkais, vyskupo J. Staugaičio išlydėtuvėse, 1928 m. Ant nuotraukos užrašyta: "Atminimui, Tūbinių giesmininkai, Vyskupą išleidant, drauge ir pavasarininkai, 19-5/VI-28". Antroje eilėje penktas iš dešinės bažnytinio choro vadovas, vargonininkas Stanislovas Pintveris , pirmoje eilėje pirmas iš dešinės Kazimieras Jakas, antras Vl. Pintveris, antroje eilėje septinta iš kairės Olė Dapkutė, aukščiau tarp moterų Stasė ir Bronė Dapkutės iš Jakaičių km. Stasė ir Eugenija Būdvytytės iš Paižnio, kiti choro dalyviai. Nuotrauka iš S. Pintverytės Linkienės rinkinio.
Tūbinių giesmininkai vyrai, dalyvavę vyskupo J. Staugaičio palydose, 1928m. V. Lukoševičienės nuotraukų rinkinio
Tūbinių bažnyčios giesmininkai apie 1936 m. Stasys Pintveris centre. Šalia jo(į kairę) Olė Dapkutė, Ona Macaitė Jakienė, pirmoje eilėje iš kairės antras ir ketvirtas broliai V. ir A. Pintveriai. Nuotrauka iš S. Pintverytės Linkienės rinkinio.
"Prisiminimui, Lietuvos Krikščioniško Jaunimo Pavasario sąjungos kuopos Valdyba, 1929.08.01." Iš kairės vyrai: Stanislovas Pintveris, Kazimieras Jakas, sėdi Jonas Konstantinavičius. Nuotrauka iš P. Beinoriaus albumo
Tūbinių gyventojų Stanislovo ir Augusto Pintverių, Juozapo Žymančiaus šeimos apie 1936m. Antras iš kairės stovi kun. Pranciškus Baltrūnas(?) Nuotrauka iš S. Pintverytės Linkienės rinkinio.
Petro Dapkaus ir Barboros Kovalskaitės vestuvėse Jakaičių k. Pintveriai Stasys ir Juzefa Macaitė stovi antroje eilėje centra, apie 1926 m. Nuotrauka iš Bronislavos Fetingienės šeimos(lenkija) rinkinio. Pintverienei Elžbietai, Tūbinių k.
Augusto Pitverio šeima
Stasio Lukošiaus ir Elenos Pintverytes šeima
Susibūrimas Augusto Pintverio giminėje
Tūbinių, vėliau Vainuto bažnyčios vargonininko Stanislovo Pintverio laidotuvės. Laidotuvių procesiją iš Vainuto į Tūbines lydėjo raiteliai ir pakelės bažnyčių varpų skambesys. Nuotrauka iš V. Montrimo nuotraukų rinkinio.
Antano Pintverio(Tonio) išlydėtuvės. Kelionė iki Šilalės vežimu. Ant arklių sėdi: dešinėje Petras Mikalauskis, kairiau Stasys Pūdževis, už jų nugaros vežime sėdi Antanas Pintveris, artimiausi giminės ir draugai.
Tūbinių merginos, apie 1963 m. Nuotrauka iš Genovaitės Žemaitytės Pocevičienės rinkinio
Tūbinių gyventojai, apie 1960 m. Nuotrauka iš R.Macaitės, Macų šeimos rinkinio.
Tūbiniškiai nuolatiniai bažnyčios choristai, švogeriai ( iš kairės) A.Pintveris, P. Macas ir K. Jakas, apie 1950 m.
Nuotrauka iš A.Pudževio nuotraukų rinkinio
Nuotrauka iš V. Lukoševičienės rinkinio
V. Lukoševičienės nuotraukų rinkinio Elena Pintverytė Lukošienė, Tūbinių senbuvė išsaugojo daug prisiminimų apie Tūbines, 2016 m. |